Serwis samochodowy

Namysłów - Profesjonalny warsztat w Twojej okolicy

Menu

Serwis klimatyzacji

serwis marcińczak&synowie

Nie działa Ci klimatyzacja? 
Zapraszamy do naszego serwisu. Nasze wieloletnie doświadczenie gwarantuje profesjonalną i pełną obsługę serwisową. Jesteśmy w stanie szybko i bez zbędnych kosztów usunąć usterki w większości samochodów.

Większość z nas ma już w swoim samochodzie klimatyzację, czy to zwykłą - manualną czy też automatyczną (climatronic). Ale czy dbamy regularnie o jej prawidłową kondycję? Czy tak jak o corocznym przeglądzie rejestracyjnym samochodu, pamiętamy też o serwisie tego systemu?

Czy przypominamy sobie o tym dopiero podczas wakacyjnych podróży, gdy w upalny dzień, po włączeniu klimatyzacji z kratek nawiewu unosi się duszący, nieprzyjemny zapach, albo w ogóle nie ma już jakiegokolwiek chłodzenia? Wtedy jest już stanowczo za późno na wizytę w serwisie.

Ryzykujemy w ten sposób kosztowne uszkodzenie samej klimatyzacji (najczęściej kompresora) oraz, co ważniejsze, narażamy siebie i swoich pasażerów na działanie grzybów, pleśni i różnego rodzaju drobnoustrojów, jakie rozwijają się na elementach układu klimatyzacji.

serwis klimatyzacji Namysłów

Zastanawiasz się jak to działa?
to proste ... W największym uproszczeniu, zasada działania klimatyzacji polega na ciągłych procesach sprężania i rozprężania czynnika chłodniczego (najczęściej typu R134a). Podczas fazy rozprężania czynnik chłodniczy znacznie obniża swą temperaturę, dzięki czemu przepływające przez parownik powietrze schładza się i możemy się cieszyć przyjemnym chłodem w kabinie naszego samochodu.

By zapewnić prawidłową pracę układu klimatyzacji, musi się w nim znajdować odpowiednia ilość czynnika chłodniczego (tu zasada: im więcej, tym lepiej - nie przynosi żadnych korzyści), musi być zapewnione prawidłowe smarowanie, no i sam układ musi być oczywiście szczelny.

Jak zapewnić funkcjonalność?
By zadbać o swoje auto, a zwłaszcza o komfort i bezpieczeństwo nim podróżowania, powinniśmy regularnie serwisować układ klimatyzacji i zabezpieczyć przed rozwojem szkodliwych dla zdrowia zanieczyszczeń.

Tu pojawią się pytania: Kiedy i jak często należy przeprowadzić obsługę klimatyzacji? Gdzie tego dokonać? A może wystarczy tylko "dobić" gazu?